ناشر کتاب

ناشر کتاب

وقتی یک نویسنده کتاب خود را نوشت باید به دنبال ناشر برای چاپ کتاب باشد تا بتواند از مزایای نوشتن کتاب بهره‌مند شده و دیگران را از نوشته‌های خود مطلع سازد. خیلی از ناشران کتاب براساس پیش‌نویس در مورد چاپ کتاب تصمیم می‌گیرند.

یعنی نخست نویسنده پیش‌نویس کتاب را به ناشر تحویل می‌دهد. سپس شورای انتشارات با خواندن این پیش‌نویس در مورد کتاب نظر داده و انتشارات براساس این گزارشات و نظرات تصمیم می‌گیرد که کتاب را چاپ کند یا چاپ نکند. اگر انتشارات با چاپ کتاب موافقت کند، قراردادی بین ناشر و نویسنده منعقد می‌شود. در این قرارداد در مورد حق امتیاز کتاب و دستمزد نویسنده تصمیم‌گیری می‌شود.

اگر نویسنده حق امتیاز کتاب را به انتشارات واگذار کند در این صورت ناشر کتاب مسئول تمام جنبه‌های انتشار کتاب (ویراستاری، طراحی جلد کتاب، دریافت شابک، چاپ، توزیع، فروش و بازاریابی) است. در واقع ناشر نقش مهم و اساسی در توزیع کتاب بین خوانندگان ایفا می‌کند.

اهداف ناشر کتاب

 هدف ناشران و نویسندگان کتاب‌های تخصصی ارتقا سطح علمی اعضای جامعه است. همه ناشران تلاش می‌کنند نویسندگان خوب را جذب کرده تا کتاب‌هایی منتشر ‌کنند که پرفروش بوده و برای آن‌ها سودآور باشد.

توجه کنید که بعضی از ناشران هم کتاب‌های علمی و هم کتاب‌های داستانی چاپ می‌کنند. اما بعضی انتشارات هستند که فقط کتاب‌های تخصصی و علمی چاپ می‌کنند.  برخی از انتشارات هم هستند که کتاب‌ها را در سطح بین‌المللی چاپ می‌کنند.

موسسه شریف یار با ناشران و توزیع‌کنندگان بین‌المللی کتاب مانند آمازون، e-bay و غیره همکاری داشته و آماده چاپ و نشر کتاب‌های علمی و انگلیسی‌زبان دانشگاهیان می‌باشد. همچنین کتاب‌های علمی فارسی زبان در سطح دانشگاه‌های کشور با همکاری این موسسه نشر و توزیع می‌شود.

شما می‌توانید برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره در مورد نحوه چاپ کتاب عدد ۴ را به شماره ۰۹۰۲۰۰۸۹۱۲۹ پیامک کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.